პოლიციამ დააკავა მძღოლი, რომელიც წუხელ გვიან საღამოს ავტომობილით გორში, სუხიშვილის ქუჩაზე ქვეითს დაეჯახა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაციით, 276-ე მუხლის მე-2 ნაწილით დაწყებული გამოძიება გადაკვალიფიცირდა და ამჟამად, გამოძიება სსკ-ის 276-ე მუხლის მეოთხე ნაწილით და 128-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც სატრანსპორტო საშუალების მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესის დარღვევას გულისხმობს, რამაც ჯანმრთელობის მძიმე დაზიანება გამოიწვია და ამავდროულად - განსაცდელში მიტოვებას.
შეგახსენებთ, შემთხვევა გუშინ საღამოს გორში მოხდა. ავტომობილი ფეხით მოსიალურე ქალს დაეჯახა, მძღოლმა შემთხვევის ადგილი მიატოვა. დაშავებული 37 წლის ქალის ჯანმრთელობის მდგომარეობა ამ დრომდე მძიმეა.
ინფორმაცია დაუყოვნებლივ ეცნობა ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების თანათავმჯდომარეებს და საერთაშორისო პარტნიორებს
ოკუპირებულ რეგიონებსა და საოკუპაციო ხაზის გასწვრივ განხორციელებულ ყველა დესტრუქციულ ქმედებაზე პასუხისმგებლობა ეკისრება საოკუპაციო ძალას - სუსი
ცესკო პოლიტიკურ პარტიების მიერ მუნიციპალიტეტის ორგანოთა არჩევნებში მონაწილეობის უფლების მისაღებად საჭირო პროცედურებს აქვეყნებს